Miejski Żłobek nr 1 w Łomży

DNI ADAPTACYJNE

Drodzy Rodzice! Dni adaptacyjne dla nowoprzyjetych dzieci odbedą się w naszym przedszkolu 28, 29, 30 i 31 sierpnia 2023 (poniedziałek - czwartek) w godzinach 9.00-10.00.

Serdecznie zapraszamy.

ŻŁOBEK
„ OLIMPIADA ZMYSŁÓW’’

„Sami musimy stać się zmianą, do której dążymy w świecie

(Gandhi, 1869–1948)

W warsztatach dla dzieci żłobkowych skupiamy się przede wszystkim na wielozmysłowym przygotowaniu do otwartości na nowe produkty i składniki. Podczas zajęć – w znanym i bezpiecznym otoczeniu, z zaufanym opiekunem – dzieci będą oswajać świat faktur, kolorów, zapachów. Wykorzystywać będziemy naturalną ciekawość świata, by ułatwić dzieciom i rodzicom etap tzw. rozszerzania diety. Chcemy, by nasze starania przyniosły efekt w postaci wchodzenia z pozytywnymi emocjami w świat rozszerzonych posiłków i nowych, zdrowych produktów.

Cele projektu:

Warsztaty dla dzieci żłobkowych „Olimpiada Zmysłów” – to program mający na celu promowanie zdrowego stylu życia i dobrych nawyków żywieniowych wśród dzieci i ich rodziców.

Zachęcać będziemy także do aktywności fizycznej. Wdrażamy ruch jako normę i mówimy: poruszajmy się, chodźmy na spacer, pobiegajmy, poskaczmy.

Nasz żłobek bierze udział w Projekcie "Zdrowe Dzieci" realizowanym przez Ministerstwo Zdrowia.

Celem projektu jest propagowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci do lat 6 oraz promocja zdrowych nawyków żywieniowych wśród ich rodziców, opiekunów i nauczycieli, personelu przedszkoli, żłobków i szkół podstawowych.

Jesteśmy placówką opiekującą się dziećmi w wieku od 1 do 3 lat.

Z myślą o stworzeniu swoim podopiecznym jak najlepszych warunków rozwoju utworzyliśmy dwie grupy wiekowe:

1. I grupa "dzieci roczne"- dzieci o d 1 do 2 lat.
  2. II grupa "dwulatki"- dzieci od 2 do 3 lat.

Nad prawidłowym rozwojem dzieci czuwa wykwalifikowany i doświadczony personel: pedagodzy, opiekunowie i pielęgniarka.

W żłobku dzieci otrzymują cztery posiłki dziennie, przygotowane z ekologicznych produktów: śniadanie, zupa, obiad i podwieczorek.

Jesteśmy przygotowani do przyjęcia dzieci z ograniczeniami dietetycznymi.

Raz w tygodniu odbywają się bezpłatne, dodatkowe zajęcia umuzykalniajace oraz zabawy z językiem angielskim.

Pracujemy od poniedziałku do piatku w godz. od 6.30 do 16.30.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i zarezerwowania miejsca w żłobku na kolejny rok szkolny.