Optymistyczne Przedszkole

II półrocze roku szkolnego 2016/2017

STYCZEŃ 2017

"Bajkowy świat dziecka" - przedszkolny bal karnawałowy

Dnia 9 stycznia 2017 roku nasze przedszkole zmieniło się nie do poznania. Nigdzie nie było widać dzieci. Do przedszkola zawitały tego dnia królewny, księżniczki i wróżki, a na parkiecie do tańca zapraszali policjanci, piraci, muszkieterowie i  Batmani.  Całą zabawę poprowadzili aktorzy z teatrzyku „Pod Orzełkiem”. Pan Marcepan - właściciel cukierni wraz z przyjaciółką Madam Lukier, zaprosili dzieci na Cukierkowy Bal. Nie zabrakło tańców, konkursów oraz prezentacji karnawałowych strojów. Na zakończenie balu przedszkolaki odwiedził Mikołaj. Wszyscy bawili się wyśmienicie.

MARZEC 2017

Radosny Dzień Wiosny

„ Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno! Ciebie pożegnamy , wiosnę przywitamy!” tymi słowami 21 marca 2017r. dzieci z naszego przedszkola pożegnały zimę i powitały wiosnę.

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny - 21 marca - był bardzo kolorowy i wesoły w naszym przedszkolu. Dzieci na tę okazję przygotowały ekologiczną „Marzannę” - symbol zimy. Każda grupa zaprezentowała piosenki o tematyce wiosennej. Nie obyło się bez wesołych zabaw przy muzyce, konkurencji sprawnościowych oraz zagadek.  Jesteśmy pewni, że głośno śpiewane piosenki usłyszała Pani Wiosna i zimie już wrócić nie pozwoli.