8. 2015/2016 "Akademia Zdrowego przedszkolaka" - rozszerzenie programu zdrowotnego "Cztery pory roku - barwnie, zdrowo, kolorowo".

„Akademia Zdrowego Przedszkolaka- modyfikacja programu „Cztery pory roku-barwnie , kolorowo, zdrowo” – program promocji zdrowia

W bieżącym roku szkolnym realizowany  jest program promocji zdrowia  Akademii Zdrowego Przedszkolaka. Jest to kontynuacja programu placówek promujących zdrowie. W pierwszym półroczu  zadania pogrupowane zostały w moduły / obejmujące trzy miesiące/, i tak;

- moduł XIX /wrzesień, październik, listopad/ zostały zrealizowane takie tematy jak; we wrześniu „Adaptacja” „Integracja” „Zasady zachowania” „System Motywacyjny” . Tematyka Zwią­za­na  z pro­ble­ma­ty­ką ad­ap­ta­cji i in­te­gra­cji dziec­ka w no­wym śro­do­wi­sku oraz wpro­wa­dza­nia za­sad do­bre­go za­cho­wa­nia i mo­ty­wo­wa­nia dziec­ka do ich prze­strze­ga­nia.

- w październiku "Je­sień jest ko­lo­ro­wa”, pod­po­rząd­ko­wa­ny był  pro­ble­ma­ty­ce zmian za­cho­dzą­cych w przy­ro­dzie oraz te­mu, jak po­win­ni­śmy do­sto­so­wać się do nich, by za­cho­wać zdro­wie. Tematy – „ Sezonowo znaczy zdrowo”, „Jesień jest kolorowa”, „Jesień jest kolorowa”

- w listopadzie przy­bli­żyliśmy dziec­ku krę­gi spo­łecz­ne w ja­kich ży­je­my.
Cz­te­ry li­sto­pa­do­we sce­na­riu­sze miały wspól­ny te­mat „Ja i świat wo­kół mnie”, tematy zaś to „Ja i moja rodzina” , „Ja i moi koledzy możemy więcej” „ Jestem niepowtarzalny” „moje małe i większe ojczyzny”

- moduł XX- grudzień – „Rodzinne Święta” , „Kartka na święta, czyli przedszkolak o innych pamięta” „Stajenka” „Jasełka”